KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17308066
nr 1730 8066
Anders Hellsten
(1916-1990), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 53, gårdslanskap. Olja på duk 65x82 cm, yttermått inklusive ram: 84x102 cm
Anders Hellsten, svensk målare och tecknare född i Kumla 1916, död 1990.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 oktober 2025
kl 19:54:47
7/10 10:52:55
Anders Hellsten
Läs mer om Anders Hellsten